Banner
Banner
Banner
MONDO

rekreklinci

Na adresu amaterskog fudbalskog kluba Rekreativo iz Banjaluke stigao je poziv slavne Barselone za odigravanje prijateljske utakmice!

 

Mali banjalučki klub, poznat po počasnom predsjedniku Neletu Karajliću i stadionu koji nosi njegovo ime, brojnim slavnim ličnostima među navijačima, uvođenju digitalnog semafora za izmjene, ali i brojnim humanitarnim akcijama ponovo je u centru pažnje.

 

Fudbalski klub Rekreativo dobio je poziv jednog od najvećih klubova na svijetu, Barselone, za odigravanje prijateljske utakmice.

 

Poziv za dolazak u Barselonu dobili su mladi fudbaleri iz Rekreativo Kombank škole fudbala, a dječaci od 9 do 11 godina bi trebali 20. oktobra da odigraju dvije prijateljske utakmice protiv svojih vršnjaka iz katalonskog kluba.

 

Iako se radi o utakmici mlađih selekcija poziv Barselone banjalučkom Rekreativu ima ogromnu težinu jer je to prvi put da katalonski klub uputi poziv za odigravanje utakmice nekom klubu iz BiH.

 

"Izuzetna nam je čast što smo dobili poziv Barselone, jer je ona jedan od najvećih svjetskih klubova. Odlazak u Barselonu biće prilika da naši mladi fudbaleri dostojno predstave svoj talent i rad, ali ujedno i da promovišu naš klub, grad i državu. Ovaj poziv je nagrada za trud naših dječaka, ali i entuzijazam ljudi u klubu koji su uvijek bili opredijeljeni za humanitarni rad, s čime su upoznati i ljudi u Barseloni", rekao je predsjednik Rekreativa Goran Arbutina.

 

rekrepoziv

 

On je dodao da sam poziv ne znači i automatsku rezervaciju karte za Barselonu, jer će za odlazak mališana iz Banjaluke u Španiju Rekreativu biti potrebna pomoć.

 

U fudbalskom klubu Rekreativo ističu da će učiniti sve da djeca otputuju u Barselonu i odigraju ove utakmice, ali dodaju da su svjesni da to neće biti nimalo lako, jer je Rekreativo mali amaterski klub, bez bilo čije finansijske pomoći.

 

"Za odlazak u Barselonu potrebno nam je oko 15.000 KM, ali vjerujemo da će ljudi prepoznati značaj ovog događaja za naš sport i promociju našeg grada i države, te prije svega za samu djecu. San svakog fudbalera je da igra protiv Barselone, a upravo tu priliku koja se pruža jednom u životu dobili su dječaci iz naše škole fudbala. Nadamo se da ćemo uz pomoć donatora, sponzora i institucija u našem društvu ostvariti te njihove snove", istakao je Arbutina.

 

Svi koji žele da pomognu Rekreativo u realizaciji ovog izuzetnog projekta mogu da kontaktiraju klub na mail This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it ili na broj telefona 065 492 489.

Komentari (1)Add Comment
0
...
napisao viktor , November 16, 2015
svaka cast

Napišite komentar

security code
Upišite prikazane znakove


busy
 
Serbian (Latin)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)
Blic.net
Izvori
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner