REKREATIVO

rekresampion1

Po prvi put od osnivanja kluba 2009. godine, banjalu?ki Rekreativo ?e igrati u Regionalnoj ligi Republike Srpske!

Klubu sa stadiona "Dr Nele Karajli?" bila je potrebna bilo kakva pobjeda u Drvaru nad sastavom Borca kako bi sa?uvao lidersku poziciju i podigao trofej.

Do nje su i stigli golom Mitra Salamadije u 84. minutu za pobjedu 1:0, pa ?e se klub iz banjalu?kog naselja ?esma od jeseni na?i u tre?eligaškom rangu Republike Srpske.

Salamadija je ujedno i najbolji strijelac Rekreativa u ovoj sezoni sa deset postignutih golova.

Rekreativo je do trijumfa u Drvaru  za titulu predvodio igra?ko-trenerski tandem Aleksandar Munjiza - Bojan Raili?, koji su preuzeli ekipu nakon što je trener Sla?an Peuli? iznenada pred odlu?uju?e kolo podnio ostavku.

I na ovoj utakmici ekipa Rekreativa je imala ogromnu podršku navija?ke grupe GROMADA koja je u velikom broju stigla u Drvar i bodrila ekipu svih 90 minuta.

Nakon osvojene titule i istorijskog uspjeha uslijedilo je veliko slavlje!

rekresampion2

PODRU?NA LIGA BANJA LUKA - peto kolo

Šnjegotina - Omladinac 1:3

Budu?nost - OFK Spartak 2013 2:1

Borac - Rekreativo 0:1

TABELA: Rekreativo 35, Budu?nost 35, OFK Spartak 2013 30, Omladinac 29, Borac 26, Šnjegotina 25.

Do nje su i stigli, rezultatom 0:1, pa ?e se klub iz banjalu?kog naselja ?esma od jeseni na?i u tre?eligaškom rangu Republike Srpske.

Za slavlje je sve bilo spremno još prošlog vikenda, kada je Rekreativu bio dovoljan bod na "Karajli?u" protiv šargova?ke Budu?nosti.

Imao je doma?i sastav prednost od dva gola po?etkom drugog poluvremena, ali je, poslije dva jedanaesterca i pogotka u 90. minutu, poražen rezultatom 2:3, pa je o putniku u viši rang odlu?ivalo posljednje kolo, koje je Rekreativo uspješno riješio!