IZVJEŠTAJI SA UTAKMICA

Pobjeda Rekreativa u Bronzanom Majdanu: Dumendžija odbranio penal u posljednjem minutu

img 20230424 133659

Ekipa Rekreativa ostvarila je vrlo bitnu pobjedu u 20. kolu PFL Banja Luka i to na gostovanju kod ekipe Gomionica iz Bronzanog Majdana. Poslije velike drame i rezultatske klackalice tim iz Česme je slavio sa 3:2, čime je došao do desete pobjede u sezoni.

Utakmica na popularnom “Maču Pikču” bila je rezultatski jedna od zanimljivijih ove sezone. Rekreativo je prvo gubio sa 1:0, pa je onda preokrenuo rezultat golovima Malijevića i Orašanina, da bi domaćini ponovo poravnali rezultat. Treći gol za goste postigao je Saša Mitrović u 86 minuti, a onda se u finišu utakmice dogodila prava drama. Sudija je svirao penal za Gomionicu u posljednjem minutu meča, ali golman Rekreativa Petar Dumendžija je izvanredno odbranio, što je bio potez utakmice. Tako je našem timu donio važnu pobjedu nakon dva kola u kojem je osvojen samo bod (poraz od Slobode i remi sa Slogom).

“Bila je ovo vrlo teška utakmica za nas. Igrali smo bez nekoliko igrača, što zbog povreda, što zbog kartona. Ipak, borili smo se do kraja, dali sve od sebe i nagrađeni smo novom pobjedom. Drago mi je što sam odbranio penal u finišu meča i pomogao ekipi da trijumfuje. Vrlo je važno što smo došli do tri boda, jer želimo da održimo priključak za vodećim ekipama”, poručio je Dumendžija, koji je svojom odbranom u završnici meča zadivio sve na stadionu.

Rekreativo sada ima 34 boda i nalazi se na petom mjestu. Ispred se nalaze Spartak sa 35, Sloga Nekatar sa 36, Šnjegotina sa 39 i lider Karanovac sa 42 boda. U idućem kolu za vikend nam dolazi Omladinac, pa pozivamo navijače da dođu da nam pomognu da ostvarimo novu pobjedu i dodatno napredujemo na tabeli.

Hvala navijačima koji su došli u Bronzani Majdan da podrže Rekreativo.