IZVJEŠTAJI SA UTAKMICA

Omladinac pao na “Karajliću”: Pobjeda za skok na treće mjesto

img 20230502 141306

Omladinac je pao na “Karajliću”!
Fudbaleri Rekreativa su slavili sa 4:2 i tako su zabilježili vrlo bitnu pobjedu u borbi za vrh tabele PFL Banja Luka. Utakmica u Česmi je bila vrlo uzbudljiva, viđeno je čak šest pogodaka, a na kraju su domaćini zasluženo slavili i tako se popeli na treće mjesto tabele područne lige. Nakon 15 minuta utakmice se činilo da će Rekreativo imati sigurnu pobjedu, pošto je vodio golovima Aleksandra Makarića i Luke Vidovića (autogol). Međutim, goste je u igru vratio Dragan Velaja u 38. inutu, ali do kraja poluvremena pogodio je Mihajlo Malijević za miran odlazak na odmor domaćih. I dok su se navijači nadali još jednom pogotku koji bi riješio pitanje pobjednika, Velaja je bio precizan još jednom, čime je dodatno “zakuvao” stanje na terenu. Bilo je neizvjesno sve do pet minuta pred kraj kada je iskusni Zoran Orašanin postigao novi pogodak za Rekreativo i tako riješio sve dileme oko pobjednika. Izabranici trenera Vladimira Jeličića tako su došli do druge pobjede u nizu nakon slavlja u Bronzanom Majdanu u prošlom kolu.

“Utakmica je bila vrlo zanimljiva, sa dosta pogodaka. Mogli smo je ranije riješiti u našu korist, ali gosti se nisu predavali, pa je bilo neizvjesno do samog kraja. Ova tri boda su nam važna da zadržimo priključaj za vodećim dvojcem”, istakao je Jeličić.
Njegov tim se sada nalazi na trećem mjestu sa 37 bodova, pet manje od Šnjegotine, dok je Karanovac lider sa 45. Do kraja sezone ove ekipe odigraće još po pet mečeva, na raspolaganju je još 15 bodova, tako da će biti vrlo interesantno.

Rekreativo u narednom kolu gostuje Vrbasu, gdje će pokušati da nastavi sa serijom pobjeda.
Pozivamo naše navijače da se još jednom okupe i daju nam neophodnu podršku. Ekipi Omladinca čestitamo na fer i korektnoj borbi i želimo joj uspjeh u nastavku sezone.