Baner
FOKUS

grozni1Jedan od najboljih odbojkaša svijeta, reprezentivac Srbije Ivan Miljković najnoviji je počasni član Rekreativa iz Banja Luke.

"Ivan Grozni", kako ga zovu navijači, veliki je prijatelj našeg ambasadora Borisa Vrhovca i upoznat je od ranije sa radom FK Rekreativo, a sada je i zvanično postao počasni član kluba iz Banja Luke i na poklon dobio majicu navijačke grupe Gromada.

Nakon potpisivanja članske karte uslijedilo je fotografisanje u majici Gromade, a Miljković je tom prilikom istakao da mu je čast biti uz velikane svjetskog sporta koji podržavaju FK Rekreativo i da se nada da će jednog dana posjetiti Banja Luku.

Ivan Miljković zaigrao je za reprezentaciju Jugoslavije 1998. godine i iste godine osvojio srebrnu medalju na SP u Japanu. Dve godine kasnije, sa reprezentacijom Jugoslavije okitio se zlatnom olimpijskom medaljom, a upravo je Ivan Grozni postigao pobjedonosni poen u finalnom meču protiv Rusije.

Sljedeće godine sa „plavima“ je osvojio i Evropsko prvenstvo u Ostravi gdje je proglašen za najkorisnijeg igrača šampionata i najboljeg poentera, a od tada pa do danas učestvovao je gotovo na svim velikim takmičenjima u dresu Srbije i bio jedan od najzaslužnijih za osvajanje medalja.

Ivan Miljković tako se pridružio brojnim svjetski poznatim sportistima poput Lea Mesija, Ronalda De Bura, Rubensa Barikela, Bore Milutnovića, Valentina Rosija, Jelene Janković, Milorada Čavića i mnogih drugih koji su podržali klub iz Banjaluke i koji će se naći u Rekreativo kući slavnih.

Fudbalski klub Rekreativo iz Banja Luke osim po svojim slavnim članovima poznat je po svom angažmanu u lokalnoj zajednici i humanitarnim akcijama koje organizuje.

grozni22

FOKUS

Gosti golovima braće Kovačića ulovili cijeli plijen i tako ostali u samom vrhu Područne lige Banja Luka

zaluzaniJedan od derbija 16. kola Područne lige Banja Luka odigran je u Zalužanima gdje je domaća Mladost poražena od Rekreativa (1:2).

Duel dvije ekipe koje nemaju visoke ambicije u tekućem šampionatu protekao je u zanimljivom nadmetanju snaga, u kojem su gosti bili spretniji i srećniji rival, ali da je susret završen i obrnuto ne bi bilo nezasluženo.

Već u devetom minutu gosti su mogli do vođstva kada je Saša Kujundžić dobio poklon od golmana Mladosti Marića, međutim čuvar mreže domaćih požrtvovanom intervencijom ispravlja svoju grešku.

Deset minuta kasnije Kukulj se našao u izglednoj prilici ispred gola Rekreativa, međutim u posljednjem trenutku Knežić je izblokirao udarac i tako spasio svoj gol.

Da golman Marić neće imati svoj dan pokazao je 31. minut, kada je Bojan Kovačić izveo slobodan udarac sa 25 metara, a na iznenađenje svih golman domaćih umjesto da interveniše unio je loptu u sopstveni gol, za 0:1.

Domaćin je do izjednačenja došao u 59. minutu. Takođe slobodan udarac sa 25 metara izveo je Ivić.

Bio je to strahovit udarac, lopta je pogodila prečku, a najsnalažljiviji bio je Srdić koji glavom s nekoliko metaa poravnava rezultat. Samo osam minuta trebalo je Rekreativu da ponovo stekne prednost. Bio je to brz kontranapad gostiju, Boban Kovačić vukao je loptu preko 50 metara i kada je došao do šesnaesterca domaćina, rutinski je savladao Čegara, koji je u međruvremenu zamijenio marića na golu.

Do krja susreta Mladost je pokušavala da dođe do izjednačenja, ali to pokušaji nisu urodili plodom, pa je nekoliko desetina navijača iz Banja Luke otišlo kući zadovoljno iz Zalužana.

Treba napomenuti da je susret izvanredno vodila sudijska trojka sa Dariom Đurđevićem na čelu, koja je perfektno odradila posao, a u tome su im pomogli i sami akteri susreta koji su svojim fer ponašanjem doprinijeli da ovaj susret prođe u pravom sportskom ozračju.

Zapuštene „Bare“

Mladost svoje utakmice igra u okviru kompleksa kasarne u Zalužanima, a njihov nekadašnji teren na „Barama“ danas je zarastao korovom i velikom travom. Ljubitelji fudbala u Zalužanima imaju želju da ponovo osposobe igralište na kojem su napravljeni prvi fudbalski koraci na ovim prostorima, ali kako sami ističu, bez pomoći lokalne i gradske vlasti od toga neće biti ništa, ali nada valjda posljednja umire, pa tako i želja Zalužanaca da će njihove „Bare“ ponovo zasjati starim sjajem.

MLADOST- REKREATIVO 1:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Boj. Kovačić (30), 1:1 Srdić (59), 1:2 Bob. Kovačić Sudija: Dario Đirđević Pomoćnici: Srećko Stanojević i Aleksandar Milaković Delegat: Slobodan Micev Žuti kartoni: Skopljak (Mladost), Z. Arbutina, G. Arbutina, Davidović (Rekreativo)

Mladost: Marić (od 40. Čegar) Srdić, Kanlić (od 46. Stojaković) Todorović, Ćato, Ivić (od 67 Opardija), Kurtinović, Kukolj, Ljubojević, ivić, Skopljak Trener: Vladimir Đurđević

Rekreativo: Đurica, Orašanin, Kuzmić, Boj. Kovačić, Jeličić (od 66. Perišić), Bob. Kovačić, G. Arbutina, Knežić, Raljić, Z. Arbutina (od 52. Došenović), Kujundžić (od 52. Davidović) Trener: Aleksandar Grbić